Skip to content Skip to footer
Full Stack .NET Developer

En yaygın teknoloji ile kurumsal projeler geliştir, yazılıma bir adım önde başla!

Neden Full Stack .NET Developer olmalıyım?

Full Stack Developer’lar yazılım projelerinde hem Back-End hem Front-End alanları geliştirebilecek donanıma sahip kişilerdir. Bu nedenle bilişim sektörü içinde en fazla ihtiyaç duyulan pozisyondur.

Program Süresi

Hafta İçi Sınıflarda: 8 ay (5 Ay Eğitim + 1 Ay Bitime Projesi + 2 Ay Saha Deneyimi)
Hafta Sonu Sınıflarda: 10 ay (7 Ay Eğitim + 1 Ay Bitirme Projesi + 2 Ay Saha Deneyimi)

Eğitim Yöntemi

Sınıf Eğitimi / Online Eğitim

Eğitim Seansları

Hafta İçi Online Sınıflarda: Pazartesi – Cuma 09:00 17:00
Hafta İçi Yüz Yüze Sınıflarda: Pazartesi – Perşembe 09:00 17:00 (Yüz yüze) / Cuma 09:00 17:00 (Online)
Hafta Sonu Sınıflarında: Cumartesi – Pazar 09:00 17:00 / Salı – Perşembe 19:00 22:10

Kapsamlı İmkânlar ve Entegrasyon

Microsoft'un sağladığı geniş ekosistem ve araçlar, C# .NET geliştiricilerine kapsamlı bir geliştirme deneyimi sunar. Visual Studio gibi entegre geliştirme ortamları (IDE), Azure Cloud servisleri ve diğer Microsoft ürünleriyle uyumlu çalışma, projeleri hızlı ve etkili bir şekilde yönetmeyi sağlar.

Yenilikçi Projeler ve İlerleme

Microsoft, sürekli olarak C# ve .NET teknolojilerini güncelleyerek geliştirmekte ve yenilikçi projeleri desteklemektedir. Bu güncellemeler, C# .NET geliştiricilerin sektördeki yeni trendlere hızlı bir şekilde uyum sağlamasına olanak tanır ve kariyerlerini ilerletmelerini kolaylaştırır.

Geliştirici Topluluğu ve Kaynaklar

C# .NET'in geniş ve aktif bir geliştirici topluluğu bulunmaktadır. Bu topluluk, sorunların çözümü için zengin bir bilgi tabanı ve paylaşılan kaynaklar sağlar, bu da geliştiricilere sürekli öğrenme ve gelişme fırsatı sunar.

Güvenilir ve Güçlü Dil Yapısı

C#, güvenilir bir dil yapısına sahiptir ve nesne yönelimli programlama prensiplerini destekler. Bu, büyük ölçekli projelerde çalışmayı ve karmaşık problemleri çözmeyi kolaylaştırır.

İşbirliği ve Team Foundation Server (TFS):

Visual Studio Team Services veya Team Foundation Server gibi araçlar, ekipler arasında işbirliğini artırır ve proje yönetimini daha etkili hale getirir.

Global İstihdam Olanakları

C# .NET, dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir teknoloji olduğu için, bu becerilere sahip geliştiriciler uluslararası düzeyde çeşitli iş fırsatlarına erişebilirler. Microsoft teknolojileriyle çalışma becerisi, global pazarda rekabet avantajı sağlar.
Full Stack .NET Developer

Eğitim Hakkında

Bilgisayar temelleri, algoritmalar ve programlama mantığı gibi temel konular ile eğitime giriş yapılır.
C# programlama dilinin temelleri, syntax yapısı, değişkenler, dizi ve koleksiyonlar, döngüler ve metotlar öğretilir.
C# programlama dilini öğrenen katılımcılara, Windows Form uygulamaları geliştirecek ve ara yüz tasarımı, form kontrolleri ve olay yönetimi konuları öğretilir.
Çalışma zamanında (runtime) form kontrolleri ile çalışma, çoklu form uygulamaları geliştirme ve MDI (Multiple Document Interface) formlarla çalışma konuları detaylı bir şekilde anlatılır.
Nesne Yönelimli Programlama (OOP) prensiplerini geniş bir perspektiften ele alarak katılımcıların bu önemli programlama yaklaşımını ve en iyi uygulamalarını öğrenmesi amaçlanır.
Hata yönetimi, dosya işlemleri, generic types, generic architecture gibi konularla modern yazılım geliştirme prensip ve stratejilerine odaklanılır.
Veri tabanı yönetimi, MSSQL, Entity Framework Core gibi O/RM araçlarıyla katılımcıların, verilerin saklanması ve yönetimi konusunda derin bir anlayış gerçekleştirmeleri sağlanır.
HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery, Bootstrap, ReactJS ile birlikte ASP.NET Core ve MVC gibi modern teknolojileri kapsayan içerik, katılımcıların hem Back-End hem de Front-End geliştirme alanlarında güçlü olmalarına imkân sunar.
Ayrıca, algoritmik düşünme, Clean Code Programlama ve Katmanlı Mimari kullanımı projeler geliştirilerek uygulanmaktadır.
Full Stack .NET Developer

Eğitim İçeriği

Programlamaya Giriş (Programming Intro)
Windows Form Uygulamaları
Nesne Yönelimli Programlama (OOP)
Veritabanı Yönetimi (Microsoft SQL Server & T-SQL)
O/RM Araçları ile Veri Erişimi ve Yönetimi (Entity Framework Core)
Web Programlamaya Giriş
Web Programlama (ASP.NET Core & MVC)
RESTful Web Servisleri (ASP.NET Core API)
Advanced OOP
Yazılım Geliştirme Metodolojileri (QA)
Full Stack .NET Developer

Başvuru Şartları Neler?

Kariyerine yazılımcı olarak devam etmek isteyen, yoğun geçecek olan eğitim, proje ve danışmanlık süreçleri için yüksek motivasyona sahip herkes boost programına katılabilir.
Boost Plus programına katılım ise çeşitli kriterlere sahiptir. Mezun olduğunuz üniversite ve bölüm ayrıca sınav ve mülakatlarımızdan alacağınız puana göre göre %100'e varan burs imkanlarından faydalaranak Boost Plus programına seçilebilirsiniz.
Full Stack .NET Developer

Süreç Nasıl İşliyor?

KARİYERİNİ BAŞLAT

Boost Plus Başvuru Formu

Boost Basvuru Formu
Lütfen başında “0” olmadan 10 hane olarak giriniz.
İngilizceyi Nereden Öğrendiniz?

Maximum file size: 5MB

İlgilendiğiniz Eğitimleri Seçiniz
Çalışıyor musunuz?
İşiniz IT ile ilgili mi?
Bizi nereden duydunuz?
0 of 500 max characters
KVKK Onay

Kişiler verileriniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen Bilgilendirme kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Bilgilendirme’yi okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.